آنالیز طراحی وب سایت

سعی داریم تا متوجه این موضوع شویم که آنالیز طراحی وب سایت به چه صورت می باشد و چه پارامترهایی را باید در آنالیز طراحی وب سایت لحاظ کنیم.

در مقاله نرم افزار های بهینه سازی وب سایت در مورد برخی از سایت ها و ابزار های بهینه سازی صحبت کرده و برخی از آن ها را معرفی نمودیم.

تعداد زیادی  از نرم افزار های آنالیز طراحی وب سایت، سئو و بهینه سازی وبسایت در دنیا وجود دارند که این تولید آن ها تبدیل به یک صنعت شده است و بسیاری از شرکت ها به این صنعت روی آورده اند.

حال ازمیان این همه سایت و نرم افزار چگونه می توان تشخیص داد که کدامیک بهترین و اصولی ترین می باشد؟

  • آنالیز طراحی وب سایت
  1. ۱

تعریف آنالیز طراحی وب سایت

تعریف آنالیز طراحی وب سایت


آنالیز طراحی وب سایت بمعنی تحلیل و بررسی جزئیات و ویژگی های سایت می باشد که توسط کارشناسان سئو و بهینه سازی سایت و همچنین طراحی وب سایت صورت می گیرد. استفاده ازین نرم افزار ها کار چندان سختی نبوده و این امکان وجود دارد تا با بررسی کلی آن ها مدیران سایت نیز بتوانند از آن ها استفاده نمایند.

آنالیز طراحی و تحلیل سایت بررسی المان ها و وضعیت سایت با جزئیات دقیق می باشد. در آنالیز طراحی وب سایت موارد زیر را می توان بررسی نمود:

موارد آنالیز طراحی وب سایت

رتبه سایت در ایران و جهان

سرعت لود و بارگزاری سایت

میانگین نرخ فرار کاربران از سایت

میانگین تعداد صفحات مطالعه شده توسط هر کاربر

تعداد Back link ها و سایت هایی که به سایت شما لینک داده اند.

لینک های Nofollow و ضعیف

بررسی متاتگ ها Meta tags

آنالیز شبکه های اجتماعی

بررسی بهینه بودن محتوای سایت، عکس ها، فایل های صوتی و تصویری و فلش

محتوای تکراری و کپی شده موجود در سایتتان

آنالیز کلمات کلیدی سایت

آنالیز و تحلیل سئو سایت

تعداد لینک های شکسته Broken Links

روش آنالیز طراحی وب سایت


روش آنالیز طراحی وب سایت با استفاده از نرم افزار های گوناگون و به صورت آنلاین انجام  می گیرد که بصورت رایگان و غیررایگان به صورت پرداخت ماهانه در دسترس می باشند که می توانید با بررسی گزارشات و راه حل ها با توجه به این ابزار بپردازید.

البته این مورد را هم باید در نظر بگیریم که همیشه تجربه در هر کاری به آنالیز و تحلیل شما در هرکاری کمک خواهد کرد .

روش آنالیز طراحی وب سایت

مشاوره و آنالیز رایگان وب سایت

نرم افزارهای آنالیز طراحی وب سایت

در میان نرم افزار های آنالیز طراحی وب سایت آیا تا کنون به این فکر کرده اید که کدام ابزار سئو و تحلیل سایت بهترین می باشند؟

  • گوگل وبمستر تولز از ابزار های تحلیل و مدیریت سایت گوگل می باشد که در قسمت آموزش وبمستر تولز GoogleWebmaster Tools در مورد آن توضیح داده ایم.
  • گوگل آنالیتیکز نیز از ابزار های آنالیز سایت گوگل می باشد که در قسمت آموزش گوگل آنالیتیک Google Analytics به بررسی آن پرداخته ایم.
  • webconfs.com

این یکی از سایت های خارجی می باشد که قابلیت انتخاب هر یک از موارد جهت تحلیل و آنالیز را دارد از جمله: بک لینک ها، کلمات کلیدی، اطلاعات دامین، تحلیل و نمایش اطلاعات سایت در الکسا

  • Alexa.com

این سایت از سایت های ایده آلی می باشد که اطلاعاتی از قبیل رتبه سایت در الکسا، میانگین صفحات مطالعه شده توسط هر کاربر و زمان سپری شده در سایت و … را نمایش می دهد.

  • seotoolset.com

این سایت در ایران فیلتر می باشد. ابزار های موجود جهت آنالیز و تحلیل در این سایت عبارتند از: ابزار تحلیل کلمات کلیدی، تحلیل سایت در موتور های جستجوگر، تعداد صفحات ایندکس سایت، سئو سایت

  • Hypestat.com

این وبسایت اطلاعات تحلیل و آنالیز طراحی سایت را بصورت کامل و قابل درک نمایش می دهد از جمله: تعداد ماهانه یونیک ویزیتور سایت، تعداد سایت هایی که به این وبسایت شما لینک داده اند، ارزش ریالی سایت، تحلیل وضعیت شبکه های اجتماعی سایت، تاریخ ثبت و انقضاء دامین و …