افزایش سرعت سایت وردپرس

در طراحی وب سایت سرعت سایت وردپرس در جذب کاربران تاثیر بسزایی دارد. همانطور که در صورت کاهش سرعت بارگذاری وب سایت، شانس ورود کاربران به وب سایت از دست خواهد رفت. از روش های افزایش سرعت سایت وردپرس که در طراحی وب سایت با وردپرس می توان به موارد زیر اشاره نمود.
هاست

قبل از هرکاری در طراحی وب سایت ، در انتخاب هاست خود دقت نمایید. انتخاب هاست یکی از عوامل اولیه افزایش سرعت سایت وردپرس می باشد. استفاده از هاست های اشتراکی ارزان قیمت موجب افزایش زمان بارگذاری سایت شده و شانس ورود کاربران را کاهش می دهد.

۱- قالب

انتخاب یک قالب مناسب و سبک بدور از تجملات ظاهری، یکی از راه حل های مهم و اساسی جهت افزایش سرعت سایت وردپرس می باشد.

۲- پلاگین کش

پلاگین های کش وردپرس موجب افزایش سرعت شده و در بهینه سازی وب سایت نقش مهمی دارند.

۳- بهینه سازی تصاویر (اتوماتیک وار)

تصاویر یکی از مواردی می باشند که حجم بالایی را اشغال کرده و پهنای باند زیادی مصرف می کنند. استفاده از افزونه های فشرده سازی که بصورت اتوماتیک با کاهش حجم عکس و حفظ کیفیت آن موجب افزایش سرعت لود وب سایت می شوند.

۴- شبکه های CDN

شبکه های تحویل محتوای CDN از دیگر عوامل کاهش مصرف پهنای باند می باشند.

۵- عدم لود تصاویر قبل از اسکرول

پلاگینی وجود دارد که نصب آن موجب می شود تا هنگام بازدید کاربران از سایت، تا زمانیکه توسط اسکرول به عکس مورد نظر نرسیده باشند، تصویر لود نشود.

موانع افزایش سرعت سایت وردپرس

گاهی اوقات موانع افزایش سرعت سایت وردپرس خود افزونه های هستند. نصب افزونه های زیادی که برخی از آن ها نه تنها مفید نبوده بلکه خود موجب کاهش و افت سرعت سایت می شوند. همچنین تمامی افزونه هایی که خود در بهینه سازی وب سایت موثر می باشند، دارای کد های مناسبی نبوده و خود یک عامل کاهش سرعت سایت محسوب می شوند.

پس جهت یک طراحی سایت موفق، انتخاب افزونه های مناسب و استاندارد یکی از عوامل موفقیت در افزایش سرعت سایت وردپرس می باشد.