ساخت وب سایت ریسپانسیو

انواع روش ساخت وب سایت ریسپانسیو

انواع روش ساخت سایت ریسپانسیو

طراحی سایت روان یا Liquid Design
طراحی سایت ثابت Fix
طراحی سایت ریسپانسیو یا Responsive
در طراحی سایت باید بسیاری از موارد مربوط به کاربران اینترنتی و مخاطبان را در نظر گرفت. گنجاندن تمامی این اهداف و اینکه مخاطبان چه چیزی را می پسندند مقداری کار طراحی را سخت تر می کند، اما در مقابل می تواند با جذب بصری کاربران آن ها را به بازدیدکنندگان مداوم شما تبدیل نماید.

معرفی ساخت وب سایت ریسپانسیو ( روان )

در روش ساخت طراحی سایت روان (ساخت وب سایت ریسپانسیو ) که همان طراحی وب سایت رسپانسیو یا طراحی سایت پاسخگو می باشد، اندازه ها بر اساس درصد می باشند. به این معنی که چون در دستگاه های مختلفی مثل گوشی و تبلت و پی سی های رومیزی، اندازه های صفحه نمایش متفاوت می باشد، بهمین دلیل در روش ساخت وب سایت ریسپانسیو، اندازه ها را بر اساس درصد تنظیم کرده تا در دستگاه های مختلف با اندازه صفحه نمایش منطبق باشد.
در حالی که در طراحی وب سایت ثابت یا Fix اندازه ها بر اساس پیکسل داده شده است. بهمین دلیل هنگام باز کردن اینگونه سایت ها روی دستگاه های مختلف، سایت بهم ریخته می باشد.
دلیل بهم ریختن سایت در طراحی ثابت و نیاز به اسکرول افقی به این دلیل می باشد که اندازه های صفحات سایت قبلا داده شده اند و بر اساس همان اندازه های ثابت، سایت قابل بارگذاری در دستگاه های مختلف می باشد.

مزایا و معایب طراحی سایت های ریسپانسیو

سایت های روان بر اساس تغییر دستگاه های کاربران اندازه خود را تغییر داده و با صفحات نمایش مختلف منطبق می شود و نیازی به چپ و راست رفتن روی صفحه نمایش در یک سایت نخواهید داشت.
زمان طراحی وب سایت های روان طولانی بوده و موجب می شود زمان جهت رفع عیب و نقص بطول انجامد. اما در صورت ترکیب طراحی وب سایت روان و طراحی سایت ثابت می توان به نتیجه مطلوب تری رسید.