روانشناسی رنگ در طراحی وب سایت

روانشناسی رنگ در طراحی وب سایت

منظور از استفاده از رنگ، بکار بردن رنگ های زننده و رنگ آمیزی بچه گانه سایت نمی باشد. رنگ و گرافیک سایت باید متناسب با محدوده سنی کاربران و مخاطبان سایتتان بوده و بتواند حس خوبی را هنگام مشاهده و خواندن مطالب سایت به مخاطبان القا نماید.

روانشناسی رنگ در طراحی وب سایت چیست ؟

روانشناسی رنگ در طراحی سایت، شناخت رنگ های مناسب با موضوع سایت می باشد. بعنوان مثال رنگ هایی که در طراحی سایت شرکتی مورد استفاده قرار می گیرند، نمی توانند مشابه با رنگ هایی باشند که در طراحی سایت آموزشی کودک و یا طراحی وب سایت شخصی باشند.
همانطور که می دانید، بهینه سازی قالب کلی سایت یکی از مهمترین اصولی می باشد که باید رعایت شود. گرافیک سایت نیز جزء اصلی قالب یک سایت بوده که در بهینه سازی ساختار سایت حائز اهمیت می باشد که تمامی این اصول و روش ها در کنار هم موجب ایجاد یک سایت حرفه ای و کاربر پسند خواهد شد.

اصول روانشناسی رنگ در طراحی وب سایت

در این قسمت برخی اصول روانشناسی رنگ در طراحی وب سایت را برایتان تشریح می کنیم.
اصول رعایت روانشناسی رنگ در طراحی وب سایت، استفاده از رنگ های متمم، مکمل و منحصر بفرد می باشد و همچنین استفاده از ابزار های مختلف ترکیب رنگ، که به سادگی قادر به ایجاد یک گرافیک کاربردی و حرفه ای خواهند شد.
علاوه بر همخوانی رنگ ها، می توان از رنگ های ضد و نقیض هم در طراحی گرافیک سایت استفاده نمود که در نهایت موجب طراحی سایت با گرافیک حرفه ای خواهد شد.

ابزار روانشناسی رنگ در طراحی وب سایت

کدام ابزار روانشناسی رنگ در طراحی سایت را سراغ دارید که بتواند نیازتان را برآورده سازد؟

رنگ ها جادو هستند. حس درونی افراد به آن ها می گوید که چه کنند. در این میان رنگ ها این حس درونی را هدایت می کنند که برخی از ابزار های جادویی رنگ عبارتند از:

  • coolors.com

این ابزار مناسب در طراحی سایت، امکان ایجاد رنگ های خاص و منحصر بفردی را با ترکیب رنگ های مختلف فراهم می کند.

  • stylifyme.com

یکی از ابزار های محبوب smeir در طراحی وب سایت های مختلف می باشد که اساس رنگ، فونت، اندازه و فاصله ها را نیز مشخص می نماید.

  • .coloradobe.com

چرخه رنگ حرفه ای جهت ایجاد طراح های رنگی مختلف می باشد.

  • paletton.com

چرخه رنگ با امکان ایجاد و ترکیب رنگ های متضاد و مشابه می باشد.

  • color-hex.com

ابزار چرخه رنگ که امکان نمایش نام و کد رنگ و بسیاری ویژگی های دیگر را نیز دارد.