طراحی وب سایت با php

طراحی وب سایت با php

اصول طراحی وب سایت با PHP

PHP قابل اجرا روی سیستم عامل های مختلف بوده و بصورت متن باز یا  Open Source می باشد و بصورت رایگان در اختیار کاربران قرار گرفته است.
برای دانلود راحت PHP می توانید به سایت php.net که وب سایت رسمی PHP می باشد مراجعه نمایید. سایت رسمی PHP دانلود ورژن های مختلف آن را بصورت رایگان در اختیار کاربران قرار داده است.

در مورد طراحی سایت با پی اچ پی، اظهاراتی مبنی بر اینکه در طراحی وب سایت با PHP بهینه سازی سایت ها بهتر خواهد بود ارائه شده است. به این دلیل که زبان برنامه نویسی خود گوگل نیز PHP می باشد. اما این اظهارات توسط گوگل تایید نشده است.
در طراحی وب سایت ارزان، استفاده از PHP بهینه تر می باشد. در مقایسه با زبان برنامه نویسی ASP به دلیل زبان باز بودن پی اچ پی، از عمومیت بیشتری برخوردار بوده و اسکریپت های مورد نیاز در برنامه نویسی بسیاری برای PHP وجود دارد.
PHP این مزیت را دارد که بعلت Open Source بودنش در آینده، کاربرانی که از آن استفاده می نمایند با عدم پشتیبانی آن مواجه نباشند و روز بروز نیز در حال گسترش می باشد.

مزایای طراحی وب سایت با PHP

منبع باز بودن PHP قابلیت امنیت بالای آن را افزایش داده است.
در مورد سرعت سایت نیز باید بگوییم که در طراحی سایت با PHP به این دلیل که سرعت پردازش کد های آن زیاد است، موجب افزایش سرعت سایت می شود و هزینه راه اندازی سایت بعلت نرم افزار های جانبی رایگان آن و همچنین نوع هاست مورد استفاده در آن، تقریبا رایگان می باشد.