طراحی وب سایت صفحات بی پایان

طراحی وب سایت صفحات بی پایان

مزایای تکنیک طراحی وب سایت صفحات بی پایان

سایت هایی مانند Facebook  و pinterest و همچنین هنگامی که یک تصویر را در گوگل جستجو می کنیم، از تکنیک طراحی وب سایت صفحات بی پایان استفاده می کنند.
در تکنیک طراحی سایت صفحات بی پایان، با اسکرول کاربر اطلاعات بارگذاری می شوند. در واقع اطلاعات تا جایی برای کاربر نمایش داده می شوند که اسکرول انجام می شود.
در این تکنیک کاهش سرعت بدلیل انتظار برای بارگذاری تمام محتوای سایت برای کاربر بوجود نخواهد آمد.

معایب تکنیک طراحی وب سایت صفحات بی پایان

مشکل طراحی صفحات بی پایان این است که کاربران دچار سردرگمی می شوند. در نتایج بیشماری که برای کاربران در حال نمایش دادن یکی پس از دیگری بوجود می آید، بعلت تعداد نامحدود و بی پایان نتایج در این صفحات، اجازه بررسی محتوای ارائه شده در آنها به کاربر را نمی دهد.
در واقع بعلت مشخص نبودن حجم صفحات و محتوای نمایش داده شده برای کاربر، موجب عدم تمرکز کاربران روی یک مطلب خاص می شود.
از دیگر معایب طراحی وب سایت صفحات بی پایان این است که کاربران قادر به ذخیره کردن صفحات حاوی این اطلاعات نیستند. در واقع صفحاتی که کاربر به آن ها نیاز دارد و قابل استفاده برای او می باشد، به این دلیل که جایگاه عکس ها و محتوا مدام در حال تغییر می باشد، کاربران قادر به پیدا کردن مطلب مورد نظر خود در زمان های بعدی که به سایت بر میگردند را نخواهد داشت.

توصیه ما در طراحی سایت صفحات بی پایان

پس از طراحی وب سایت و اتمام کار، در هر مرحله خود را جای کاربران و مخاطبان سایت فرض کنید و سایت را از دید کاربران چک کنید.
سعی کنید عیب های سایتتان را هنگام لود شدن صفحات بیابید و همچنین ببینید که آیا کاربران به سادگی قادر به پیدا کردن مطالب مورد نظرشان هستند یا خیر