وردپرس یا جوملا

طراحی وب سایت وردپرس یا جوملا

در فرآیند نصب جوملا یا وردپرس، هر دو به راحتی انجام می گیرند.

امکانات کاربری وردپرس برای کاربران مبتدی و غیر فنی سایت بسیار ساده بوده و به راحتی می توان در آن تولید محتوا را شروع نمود در حالی که جوملا این روند به نسبت پیچیده تر می باشد.

امکانات طراحی وب سایت وردپرس بسیار ساده تر از جوملا بوده و از نظر گوگل وردپرس در مرتبه بالاتری نسبت به جوملا قرار دارد و همین امر موجب بهتر بودن سئوی سایت های وردپرسی در گوگل شده است.

وردپرس انتخاب خوبی در طراحی وب سایت های پیشرفته و دارای ابزار های مدیریتی متنوع نمی باشد.

خروجی سایت های وردپرسی وبلاگ و سایت های ساده می باشند

اکثر  قالب های حرفه ای در جوملا و افزونه های آن، بصورت رایگان در اختیار طراحان سایت قرار نگرفته است. در حالی که در وردپرس تمام این افزونه ها و قالب ها بصورت رایگان و منبع باز برای طراحی سایت عرضه شده است.

در عین سادگی سیستم های جوملا، خروجی آن سایت های قویتری نسبت به وردپرس می باشند.

نکات مهم انتخاب وردپرس یا جوملا

  1. در درجه اول برای شروع طراحی سایت اطمینان حاصل نمایید که سیستم انتخابی (وردپرس یا جوملا) در دراز مدت جوابگوی نیاز های شما و کسب و کارتان خواهد بود.
  2. سئو و بهینه سازی سایت از اهمیت بالایی در طراحی سایت برخوردار است. پس سیستمی را انتخاب نمایید که از نظر امکانات سئو در رده خوبی باشد.
  3. رایگان و یا غیر رایگان بودن یک سایت تاثیری در رتبه آن نخواهد داشت.
  4. از سیستمی که افزونه ها و قالب های آن در دسترس می باشد استفاده نمایید.
  5. دیتابیس سیستم را مد نظر داشته باشید. در انتخاب جوملا یا وردپرس به حجم دیتابیس آن ها توجه داشته باشید تا بمرور زمان با کندی سرعت لود پایین وب سایت مواجه نشوید.